Жінки, мир, безпека
Після початку війни на Сході України кількість жінок у ЗСУ дедалі неухильно збільшується. Станом на 2021 рік Збройні Сили України налічують понад 31 тисячу військовослужбовиць, що становить більш ніж 15% загального складу ЗСУ. 

Попри це, сектор безпеки й оборони України недостатньо забезпечує повноцінну та ефективну участь жінок. Представництво жінок зростає переважно на рівні низькооплачуваних посад, як-от: солдат, медсестра, кадрова чи фінансова експертка тощо. 

Сприяти розширенню представництва жінок і збільшенню їхнього доступу до ухвалення рішень у секторі безпеки й оборони повинна Резолюція Ради Безпеки ООН 1325. У ній уперше визнано, що жінки мають унікальний вплив на збройні конфлікти та миротворчу діяльність. Цю резолюцію реалізують в Україні відповідно до Національного плану дій (НПД).

Громадянське суспільство повинне сприяти досягненню цілей НПД. Саме тому НАКО використовує свій досвід, щоб дослідити гендерно чутливі бар’єри, з якими стикаються жінки й чоловіки під час своєї служби та кар’єрного просування у Збройних Силах України. Наша мета — надати конкретні рекомендації керівництву ЗСУ щодо того, як забезпечити рівну участь жінок і чоловіків в ухваленні рішень.

Паралельно НАКО розробляє методологію гендерного аудиту під час здійснення фінансового контролю в секторі безпеки й оборони. Надалі це допоможе на постійних засадах перевіряти рівень урахування інтересів жінок і чоловіків у різних бюджетних програмах. У довгостроковій перспективі імплементація цієї методології також дасть змогу підвищити ефективність бюджетної політики, зокрема щодо планування та здійснення видатків з держбюджету, а також зменшення рівня корупції. Крім того, НАКО співпрацює з Держаудитслужбою в напрямку впровадження цієї методології на практиці. 
30 травня, 2023
"Дискримінація різних соціальних груп у ЗСУ: погляди військових та цивільних"
Анонс презентації дослідження
9 травня, 2023
Декілька сотень українських військовослужбовиць знаходяться зараз у полоні росії
Україна вимагає від росії дотримуватися Женевської конвенції і повертати жінок-військових без жодних обмінів
 
26 квітня, 2023
Як суспільство ставиться до жінок в армії і чи мають вони рівні права із чоловіками
- нове дослідження презентували у Києві.
4 квітня, 2023
Нерівності між жінками та чоловіками у ЗСУ - рідкісні

Такі дані опитування групи “Рейтинг” 


 
16 лютого, 2023
Жінки в армії США: від війни за незалежність до сьогодення

Як жінки виборювали свої місця в армії? Через які перешкоди і упередження вони пройшли? І які уроки з цього може винести Україна?


 
3 січня, 2023
На передовій стає дедалі більше українок
Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр каже, що їх щонайменше 5000
28 грудня, 2022
Скоро ми побачимо багато генералок в армії

- радниця командувача Сухопутних військ Григор’єва


 
27 грудня, 2022
Як Україна долає сексизм і упередження до жінок в армії?
Наскільки змінилося українське суспільство у сприйнятті жінок в армії?
12 грудня, 2022
Чого найбільше бракує жінкам у війську?

З якими проблемами стикаються жінки у війську? Та чи вдалося Україні вирішити бодай одну з них?


 
Показати ще