19 березня 2018

http://50vidsotkiv.org.ua/dzhudit-gof-populyarizuye-v-ukrayini-zhinoche-nastavnitstvo/

Сумнозвісну практику, яка сформульована у прислів’ї, що чоловіків підвищують за потенціал, а жінок – за досвід, варто змінювати. Саме про це говорили у резиденції пані Посла Великої Британії Джудіт Гоф.

Джудіт Гоф

Тут з нагоди святкування Міжнародного жіночого дня зібралося понад 200 успішних жінок України. Серед гостей відомі українські політикині, топ-менеджерки, культурні діячки, письменниці, а також молоді активістки та лідерки. Захід присвячено популяризації наставництва та побудові мережі професійних контактів серед українського жіноцтва.

«Наставництво – це практика, що дозоляє нам навчатися одна в одної. Я вірю, що взаємна підтримка, обмін знаннями та порадами допоможуть жінкам України реалізувати свій потенціал», – звертається до зали Джудіт Гоф.

Пані Посол закликає молодих лідерок мислити творчо та нестандартно, а запрошених наставниць – бути відвертими та щирими у своїх порадах. Захід для того і влаштовано, щоб кожна із запрошених жінок могла знайти собі наставницю, а також поділитися своїми знаннями та порадами з іншою.

Ізабель Дюмон

«Для жінок наставництво особливо важливе. Ми як ніхто знаємо, що через брак справжньої і дієвої рівності бути жінкою не завжди просто. Тому нам потрібно підтримувати і допомагати одна одній», – говорить пані Посол Франції Ізабель Дюмон.

Пані Ізабель приводить приклад з Міністерства закордонних справ Франції, де вона разом із однодумцями заснувала жіночу асоціацію «Жінки та дипломатія». У рамках цієї ініціативи у міністерстві запровадили практику наставництва – і тепер кожна молода жінка, що розпочинає службу у міністерстві, має персонального наставника чи наставницю зі старших працівників/-ць.

До слова, це посприяло тому, що у Франції було впроваджено законодавчі зміни, відповідно до яких у кожному міністерстві щонайменше 40% керівних посад мають обіймати жінки.

Марі Йованович

Пані Посол Сполучених Штатів Америки Марі Йованович розповідає, що наставництво не є запорукою отримання пропозиції роботи, це можливість отримати цінні поради, що дозволять зростати професійно та особистісно. Це стосунки, у яких кожен – і наставник, і підопічний можуть щось одне одному дати.

Ми запитали гостей заходу про жінок, які їх наставляють та надихають, а також про їхній досвід наставництва.

Катерина Горчинська

Катерина Горчинська, виконавча директорка «Громадського ТБ», ділиться з присутніми історіями менторства зі свого життя: «Бути наставником – як іти разом з іншим по дорозі, і на один крок її/його випереджати. У стосунках з однією і тією ж людиною ти можеш бути і наставником, і тим, кого наставляють (підопічним). Менторство стосується не лише роботи, але і стосунків між людьми». Катерина розповідає про кількох жінок, які своїм прикладом навчають її. Серед них – успішна німецька журналістка, яка перемогла рак та народила трьох чудових дітей, – Кетрін Кальвайд, українська політикиня, громадська діячка та колишня міністерка фінансів України Наталія Яресько та подруга її синів.

Серед жінок, які найбільше надихнули народну депутатку Ганну Гопко, – репетиторка, у якої Ганна готувалася до вступу в університет. «Вона сказала мені: «Вчися, дитино, і ти, з простого села Ганачівка, без жодної копійки вступиш у Львівський національний університет». Так і сталося», – пригадує Ганна.

Ганна Гопко намагається бути хорошим наставником і для своїх помічників та помічниць: «Одне з моїх завдань – допомогти їм зрозуміти свою мотивацію, побачити проблеми, що є у державі, і бути готовими брати на себе відповідальність за їхнє вирішення».

Ганна Гопко (праворуч)

Директорка «Мистецького Арсеналу» Олеся Островська розповідає, що її надихають безліч талановитих жінок – від письменниць до політикинь. Серед них – Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, а також українська поетка та видавчиня Мар’яна Савка, а ще Олександра Коваль, президентка Форуму видавців у Львові, яка вже понад 20 років організовує найкрутіший книжковий ярмарок в Україні.

Олена Трегуб, генеральна секретарка Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони, захоплюється сміливими жінками, які не бояться працювати у сферах, які раніше були притаманними лише чоловікам: «Мене надихає головна операційна директорка Facebook Шерил Сендберґ, а також моя нинішня керівниця Кетерін Діксон – колишня британська дипломатка, що керує глобальною програмою, спрямованою на боротьбу з корупцією в оборонному секторі».

«Аби пробити «скляну стелю» жінки повинні не боятися, мати більше амбіцій, впевненості у собі і почасти йти на ризик»,  – переконує Олена. На її думку, жінки часто себе недооцінюють, а от чоловіки – навпаки: мають високу самооцінку і впевненість, що можуть вирішити будь-яку проблему та працювати у будь-якій сфері.

…Головне, про що говорили на заході, що сумну практику, коли чоловіків підвищують за потенціал, а жінок – за досвід не тільки можна змінити, а й треба змінювати щодня. Просто жінкам варто бути амбітними і впевнено конкурувати із чоловіками. І тут досвід старших може допомогти молодшим.

Марія Матяшова, для 50%

Фото: https://www.flickr.com/photos/usembassykyiv/albums/72157666715836628