Return to news
12 February, 2022
Бажаючих підписати контракт буде менше, ніж розраховує влада
Президент України Володимир Зеленський обіцяє скасувати до 2024 року призов та збільшити чисельність армії на 100 тисяч осіб за рахунок контрактників. Відповідний Указ вже підписаний. 
 
Військовий експерт-аналітик НАКО полковник запасу Олександра Саєнко прокоментував цю ініціативу та озвучив низку кроків для її успішної реалізації в ефірі Громадського радіо.
 
Він зазначив, що бажаючих підписати контракт буде менше, ніж розраховує влада. Адже у тому ж таки Указі Президента йдеться, що строк першого контракту складатиме 10 років.
 
“У більшості країн світу, як і у нас зараз, перший контракт короткий. Людина має зрозуміти для себе, чи зможе пристосуватися до військової служби. Збільшення термінів контрактів, думаю, налякає навіть тих, хто зараз служить і думає — чи продовжувати контракт”, - підкреслив Саєнко.
 
Експерт звернув особливу увагу на важливості підвищення привабливості контрактної служби. Зокрема, зарплата військовослужбовців має відповідати ринковим умовам, вони мають бути забезпечені житлом, а їхні сім’ї - бути соціально захищені.
 
На його думку, відміна призову — рішення більшою мірою політичне та  розраховане для майбутніх президентських виборів. А для того, щоб відмовлятися від строкової служби необхідно спочатку створити дієвий механізм іншої підготовки мобілізаційного ресурсу для ЗСУ.

Ефір - за посиланням.