Return to news
18 October, 2021
Під час трансформації "Укроборонпрому" є корупційні ризики - Олена Трегуб
Представлений держконцерном “Укроборонпром” перший в історії корпоративний звіт -  знак прозорості і є елементом переходу на західні стандарти корпоративного управління. Крім того, концерн налагоджує систему комплаєнсу на західний зразок. А вже незабаром “Укроборонпром” трансформують в акціонерне товариство. Фактично йде плавне перетворення на більш на західну структуру.

Про це в ефірі Українського радіо сказала Виконавча директорка Незалежного антикорупційного комітету Олена Трегуб.

“Президент України підписав закон, який дозволить трансформувати концерн в акціонерне товариство, і державні підприємства стануть також акціонерними товариствами, товариствами з обмеженою відповідальністю. Законом встановлено чіткі часові межі реформи. Це три місяці з часу вступу в дію закону, тобто від 6 жовтня. При Кабміні має бути створена ліквідаційна комісія, і замість "Укроборонпрому" має бути створене акціонерне товариство. Це будуть за вертикально інтегровані структури, за якими принципами ми їх будуємо”, - прокоментувала вона. 

При цьому Олена Трегуб звернула увагу на можливі корупційні ризики під час трансформації концерну. “Буде відбуватися передача підприємств до Фонду держмайна, тому що у цьому є великі корупційні ризики, бо йдеться про тисячі гектарів землі та площ, які знаходяться не тільки у віддалених регіонах України, а й в центрі міста Києва. Ці гроші мають іти в Фонд розвитку оборонно-промислового комплексу. "Укроборонпром" повинен вирішити усі фінансові проблеми шляхом перерозподілу коштів”, - пояснила вона.

Послухати програму можна за посиланням https://bit.ly/30xfgNL