Return to news
28 September, 2021
Слід поліпшити ситуацію в ОПК, щоб інвестори не боялися приходити - Трегуб
Україна має поліпшити інвестиційний клімат та ситуацію в ОПК. Інакше ті компанії, які хочуть спільне виробництво з нами, запускатимуть виробництво на інших майданчиках. Так, бюрократичні перепони можуть завадити запуску в Україні виробництва безпілотних літальних апаратів Bayraktar.

Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” повідомила виконавча директорка НАКО Олена Трегуб.

“Влітку у Києві був оборонний інвестиційний форум, і представниця турецької компанії Baykar Makina Наталія Озден сказала, що Туреччина хоче заснувати спільне виробництво з Україною. Але нарікала, що в нас поганий інвестиційний клімат, багато бюрократії. Усі країни, які хочуть від України комплектуючі чи технології рано чи пізно можуть робити це вже на своїй території”, - зазначила вона.

Нині Туреччина купує для БПЛА Bayraktar двигуни українського виробництва ("Мотор Січ") через конкурентну ціну. Що у свою чергу дозволяє Туреччині конкурувати на ринках небагатих країн, наприклад, з безпілотником ізраїльського виробництва. Та самій Україні слід не втратити шанс виробляти БПЛА спільно з Туреччиною, каже Олена Трегуб. Тим більше, що українські компанії мають досвід розробки та виробництва безпілотників, які “відрізняються від турецьких за своїми характеристиками”.

За її словами, покращити інвестиційний клімат має корпоратизація держконцерну “Укроборонпром” та процес дерегуляції, але Україна має докладати більше зусиль, аби у наш оборонний сектор прийшли інвестиції.