Повернутись до подій
26 травня, 2022
Виконавча директорка НАКО зустрілася з міжнародними стейкхолдерами в США, для адвокації підтримки України
Виконавча директорка НАКО Олена Трегуб, депутатки Верховної Ради, представниці громадянського суспільства та ЗМІ відвідали США та зустрілися з міжнародними стейкхолдерами для адвокації підтримки України.
Під час минулотижневого візиту до Сполучених Штатів, організованого Фондом Фрідріха-Еберта, депутатки українського парламенту, лідерки громадянського суспільства та журналістки провели низку зустрічей з високопосадовцями США та ООН для адвокації підтримки України у боротьбі проти російської агресії.
У Вашингтоні українські делегати зустрілися з сенаторами та конгресменами від Республіканців та Демократів: Берні Сандерсом, Адамом Кісінджером, Стівом Шабо, Веронікою Ескобар, Джимом Костою, Бредом Шерманом.
Група лідерів з України також зустрілася з представниками Держдепартаменту США, Пентагону, різних аналітичних центрів та ЗМІ.
Обговорення під час зустрічей у Вашингтоні фокусувалися, зокрема, на обґгрунтованій необхідності надання Україні більше озброєння: систем залпового вогню та зброї великої дальності. 
У Нью-Йорку українська делегація провела зустрічі із заступницею Генерального секретаря ООН з політичних питань та розбудови миру - Розмарі А. ДіКарло, а також іншими міжнародними топ-посадовцями.
Представники від України обговорили глобальну продовольчу кризу, спричиненою російською агресією та шляхами її подолання за безпосередньої участі ООН, зокрема, забезпечення коридору в Чорному морі для можливості розблокування українського експорту.
“Ми також закликали наших міжнародних партнерів максимально зосередитися на воєнних злочинах росії проти цивільного населення, та створити чіткий механізм їхнього розслідування та покарання”, - повідомила Олена Трегуб.
Під час виступу в Міжнародному інституті миру в Нью-Йорку, виконавча директорка НАКО підкреслила роль жінок в оборонній сфері та у протистоянні російській агресії в Україні.
Олена Трегуб під час виступу також звернула увагу на питання постачання озброєння в Україну:
“Україна відчуває та дякує за всебічну підтримку від США. Однак виникає ряд проблем, зокрема, коли ми не можемо отримати частину конкретного переліку озброєння. У той же час ми розуміємо, що всередині Сполучених Штатів виникають внутрішні проблеми, адже ціни на пальне та інфляція зростають. Вільний світ не може дозволити собі втоми від війни. Це екзистенційна війна не лише для України, а й для всього цивілізованого світу. Заради глобального миру та безпеки, маємо гуртом здобути перемогу, зупинити геноцид українців, а росію змусити понести відповідальність за свої злочинні дії", - підкреслила Трегуб.