Повернутись до подій
8 грудня, 2021
Закон “Про державну таємницю” потребує змін - Трегуб

Закон “Про державну таємницю” потребує термінових змін, адже його норми не дають повноцінно протидіяти корупції у сфері нацбезпеки та оборони. На цьому наголосила виконавча директорка НАКО Олена Трегуб під час конференції “Modus initiative”.

“В Україні немає балансу між секретністю та прозорістю, в нас він спотворений. В нас дуже прозора країна, і інформація відразу з’являється у Телеграм-каналах. Я прожила багато років у США, і там не знайдеш у Інтернеті стільки інформації. Водночас, ми маємо законодавство, успадковане від СРСР, де весь сектор оборони був секретним. І критерії засекречування є дуже розмитими. Засекретити можна що завгодно. А з іншого боку, бачимо оперативників розвідки, які розповідають деталі спецоперацій”, - каже Трегуб.

“У законі “Про державну таємницю” немає можливості для викривачів повідомити про корупцію. Якщо викривач працює у Міноборони, Генштабі чи СБУ, його можуть притягнути до відповідальності за розголошення державної таємниці. Парламентський нагляд теж обмежений держтаємницею. Парламентарі, наприклад, не могли розповісти, що техніку не ремонтували, а тільки фарбували”, - розповіла вона. І зазначила, що цю систему треба змінювати на найвищому рівні.

Конференція “Modus initiative” відбулася у Києві 4 грудня 2021 року. Вона була присвячена темі організаційної культури в армії з акцентами на питаннях лідерства, доброчесності та гендерного балансу. Щиро дякуємо фонду “Повернись живим”, Центру інформації та документації НАТО та Збройним силам України за організацію заходу і запрошення.