Назад
1 червня, 2023
Стратегія розвитку ОПК 2021

НАКО допомогла Кабінету Міністрів України прийняти Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу у редакції, що є набагато ближчою до євро-атлантичних стандартів, аніж її початковий варіант. Ми допомогли заблокувати додаток до Стратегії, який цілковито суперечив Принципам ОЕСР з корпоративного управління державними підприємствами.
У квітні 2021 року КМУ планував затвердити Стратегію з додатком, який запропонувало Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості (МСП). НАКО отримала проєкт цього додатку з дорожньою картою трансформації Укроборонпрому, яка суперечила Принципам ОЕСР з корпоративного управління державними підприємствами і на той момент ще законопроєкту №3822 про корпоратизацію Укроборонпрому. НАКО опублікувала свої висновки щодо проєкту Стратегії і додатку до неї, ініціювала спільну заяву громадянського суспільства і привернула увагу до цього питання з боку міжнародних партнерів і ЗМІ.  Ми організували низку онлайн і офлайн заходів та ініціатив, в результаті яких Віце-прем'єр-міністр з євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина запропонувала дві ключові правки до Стратегії, завдяки яким документ став набагато ближчим до принципів ОЕСР.
Зрештою Стратегію ухвалили без цього суперечливого додатку, як ми і рекомендували. Документ було підписано Президентом і опубліковано 20 серпня 2021 року.