Назад
1 червня, 2023
Зниження корупційних ризиків у Міністерстві оборони

На початку 2020 року НАКО успішно реалізувала проєкт з розробки рішень для зниження корупційних ризиків у п'яти пріоритетних сферах діяльності МОУ:
  • організація оборонних і публічних закупівель;
  • управління землями оборони;
  • управління державними підприємствами МОУ;
  • будівництво споруд і забезпечення військовослужбовців житлом;
  • забезпечення пальним.
В рамках цього проєкту в МОУ створили п'ять спеціалізованих робочих груп, до кожної з яких увійшли експерти НАКО. Упродовж кількох місяців велася робота з виявлення системних порушень та невідповідності закону і внутрішнім документам, розробки рішень і дорожніх карт з подолання наявних ризиків.
На підтримку експертних рекомендацій юристка проєкту розробила понад 25 проєктів документів на вирішення конкретних проблем, зокрема, проєкти типових договорів, методів оптимізації державних підприємств, вдосконалення закупівель послуг будівництва і забезпечення житла для військовослужбовців тощо. Крім того, було розроблено проєкти законів, постанов і наказів, а також проєкти змін до чинних процедур і методичні рекомендації. Результати роботи НАКО були передані до МОУ через Комісію з оцінки корупційних ризиків, яка працюватиме над аналізом 12 сфер. За результатами засідань Комісії НАКО надало МОУ 25 рекомендацій. 25 з них увійшли в Антикорупційну стратегію МОУ 2021-2024.