23 листопада 2018

Ігор – боєць другої черги мобілізації. Після артилерійської атаки росіян на державному кордоні України і виходу з котла, дивом вижив. І тепер став справжнім головним болем для чиновників Міноборони і міста.

“У мене проживає 10 чоловік в 2-кімнатній квартирі. Став на квартирну чергу, 19-ий по списку міської Ради. І вже стою 4 роки, черга ні на одну людину не зрушилась”, – говорить чоловік.

Проте рухається черга з генералами. Як от з генерал-майором Віктором Назаровим. Торік суд визнав його винним у загибелі 49 десантників у районі Луганського аеропорту, коли не оцінив ситуацію і віддав наказ перекидати підрозділи літаком Іл-76, який потім збили бойовики.

Але в Незалежному антикорупційному комітеті з питань оборони сумніваються у прозорості одержання армійського житла.

Нині чекають на житло – 47 тисяч військовослужбовців. За 10 років омріяні метри отримав лише кожен  20-й армієць. З таким темпами черга зникне через 600 років.

За підрахунками експертів, щоб забезпечити всю армію, яка стоїть у черзі за житлом, потрібно 54 мільярди гривень. Це чверть від того, що планують витратити на всю оборону 2019. Але і той мінімум, який виділяють на житлову програму тепер, витрачають за  корупційними схемами та завищеними цінами.

Джерело: “Факти”, канал ICTV.