Повернутись до новин
21 грудня, 2022
Адміністрація Байдена створила робочу групу, яка має з'ясувати, як західні технології потрапляють до Ірану
Адміністрація президента США Джо Байдена створила робочу групу, щоб з’ясувати, як технології західного походження, зокрема мікроелектроніка із США, опинилася в іранських дронах, які РФ використовує проти України. До складу групи входять усі ключові відомства США - Пентагон, Держдеп, Мін’юст, Мінторгівлі, Мінфін. Про це з посиланням на CNN пише  "Європейська правда".
Як повідомили CNN посадовці, обізнані з цим питанням, Рада нацбезпеки розглядає цю робочу групу як частину комплексної стратегії щодо Ірану, а не виключно його ролі у війні Росії проти України. США застосували серйозні експортні обмеження, щоб Іран не мав доступу до передових технологій, але Іран використовує західні комплектуючі, що свідчить про те, що санкції не закрили усіх прогалин і недорога продукція цивільного призначення може використовуватися у військових цілях. 
Створена робоча група має, серед іншого, сконтактувати з усіма американськими виробниками, чию продукцію виявили в іранських дронах, які були збиті в Україні. Також група буде координувати дії з колегами з інших країн.
Фото - з сайту www.slovoidilo.ua