Повернутись до новин
2 жовтня, 2019
Айварас Абромавичус: «Державно-приватне партнерство в сфері ОПК посилить обороноздатність держави»
Генеральний директор Державного концерну «Укроборонпром» Айварас Абромавичус відвідав ПрАТ «НВО «Практика». Він ознайомився з потужностями виробництва і оглянув деякі зразки бронетехніки, виготовлені підприємством у кооперації з держконцерном. Зокрема це бронеавтомобіль «Козак 2М» з бойовим модулем «Штурм» та модернізований БТР «Отаман 6х6» з бойовим модулем «Парус».
– Державно-приватне партнерство у сфері оборонно-промислового комплексу є запорукою розвитку галузі й посилить обороноздатність держави. Ми прагнемо поєднати існуючі потужності держпідприємств із напрацюваннями приватного сектору, – зазначив гендиректор Концерну. Також Айварас Абромавичус повідомив про укладення контракту на аудит «Укроборонпрому», який проведе знана профільна компанія «Baker Tilly Ukraine», яка виграла відповідний аукціон на електронній платформі Prozorro. Фактично це перший консолідований аудит звітності Концерну за всю історію його існування.
– Аудит найбільшого оборонно-промислового об’єднання України – перший крок його подальшої та незворотної трансформації, аби оцінити реальний фінансовий стан компанії. А також – до покращення іміджу країни на міжнародній арені, адже найбільший виробник та експортер озброєння держави діє в рамках міжнародних корпоративних стандартів, – зазначив Айварас Абромавичус. До речі, процес пошуку аудитора для «Укроборонпрому» тривав з 2017 року і був розблокований лише влітку 2019-го, коли Президент України оновив склад Наглядової Ради Концерну. У підготовці тендера брали участь в ролі консультантів фахівці Незалежного антикорупційного комітету оборони Transparency International Defence and Security.
Отже, до 1 листопада Концерн та «Baker Tilly Ukraine» складуть детальний план проведення аудиту до кінця 2020 року. Іншою важливою заявою Айвараса Абромавичуса стало оголошення наміру скоротити кількість спецекспортерів та лібералізувати нішу спецекспорту. – Нині Україна перебуває на переломному етапі: ми все менше продаємо залишки радянської техніки, виконуємо їхній ремонт чи модернізацію, і все більше готові давати на міжнародний ринок власні, новітні розробки, – наголосив керівник «Укроборонпрому». Нагадаємо, що в Україні нині близько 20 підприємств мають спеціальну експортну ліценцію, безпосередньо у складі «Укроборонпрому» їх є 6. Лібералізація й оптимізація спецекспорту мають зробити експортну функцію Концерну ефективною. – Іноді маємо ситуацію, коли декілька спецекспортерів конкурують за один і той самий ринок збуту! Така внутрішня конкуренція призводить до зниження ціни. Тобто Україна втрачає валютну виручку. Тому кількість наших спецекспортерів буде скорочена, – наголосив пан Абромавичус.