Повернутись до новин
4 лютого, 2022
Baykar Makina побудує завод в Україні, але існують корупційні ризики - Трегуб
Туреччина будуватиме завод з виробництва безпілотних літальних апаратів “Байрактар” в Україні. З одного боку, це відкриває для Туреччини широкі можливості, - каже в ефірі телеканалу “Україна 24” виконавча директорка НАКО Олена Трегуб. З іншого боку, інвестори розуміють, що у нашій країні вони зіштовхнуться із бюрократичними перепонами і корупцією. 

Вона зазначила, що Туреччина зацікавлена в українських двигунах для БпЛА, в українських технологіях і кадрах. Також Анкара планує продавати вироблену тут продукцію на зовнішні ринки - до країн колишнього СНД, Європи. Важливий фактор - те, що завдяки Україні вона зможе вирішити певні проблеми із комплектуючими.

“Туреччина вже зіштовхувалася із санкціями з боку інших держав. Наприклад, Канада, яка постачала комплектуючі до цих безпілотників, наклала ембарго через те, що Туреччина постачала озброєння Азербайджану під час конфлікту між Азербайджаном та Вірменією. І ризики подібних обмежень у майбутньому залишаються. За умови будівництва заводу в Україні, юридично ті ж комплектуючі з Канади можуть постачатися вже українському підприємству”, - нагадала Олена Трегуб.
 

За її словами, сама Україна завдяки спільному підприємству зможе створити нові робочі місця, отримати сучасні технології та матиме свою долю прибутку від продажу “Байрактарів”. А до Збройних Сил України постачатимуть більшу кількість високоточних ударних безпілотників.

Водночас, Україні слід працювати над поліпшенням інвестиційного клімату, зокрема, протидіяти корупції в оборонно-промисловому комплексі, підкреслила очільниця НАКО. “Ще влітку у компанії Baykar Makina казали, що їх турбують можливі бюрократичні перешкоди та корупція в українському ОПК. Але Туреччина серйозно зацікавлена у запуску виробництва в Україні, тому все одно готова пробувати”, - пояснила вона.