27 червня 2018

Закон про національну безпеку України, який ще має підписати Президент, викликав певний суспільний резонанс, відколи його підтримав парламент 21 червня 2018 року. НАКО спільно з національними та міжнародними експертами здійснював громадський контроль за розробкою проекту довгоочікуваного закону.

Закон про національну безпеку України – це рамковий закон, який передбачає започаткування низки структурних змін у секторі безпеки, зокрема, секретність, розвідку, нагляд, закупівлі та Службу безпеки України.

Національні ЗМІ залучили експертів, зокрема, Генерального секретаря НАКО Олену Трегуб, щоб спробувати пояснити широкій громадськості порядок та недоліки законопроекту. У дискусії з іншими експертами в ефірі «Ваша свобода» Трегуб зазначила:

“Закон міг би бути набагато більш прогресивним”.

Дискусія у студії «Радіо Свобода»:

Трегуб також нагадала, що представники громадянського суспільства вимагали вже зараз внести зміни до закону – забрати у служби безпеки функції розслідування фінансових злочинів, корупції та боротьби з організованими злочинами. Втім зрушень немає, відколи міжнародні партнери представили концепцію реформи Служби безпеки більше року тому. З того часу вона залишається в Адміністрації Президента.

Інтерв’ю для Громадського телебачення:

«Українська правда» також надрукувала колонку НАКО “Новий закон про національну безпеку: що зміниться в оборонному секторі?”. Національні експерти, представники громадянського суспільства та протилежні політики обговорювали закон та його наслідки.

Ток-шоу на каналі ICTV

Цю тему обговорювали і з ведучим каналу UA:TV.

Новий закон має на меті наблизити оборонний сектор України до систем країн-членів НАТО. Проте документ міг би бути значно прогресивнішим. Більшість поправок, запропонованих НАКО і підтриманих Реанімаційним пакеторм реформ, були відхилені.

Проте Закон про національну безпеку – це позитивний крок України на шляху інтеграції до НАТО, оскільки це відповідає її ключовим європейським та євроатлантичним принципам.

 

Експерти НАКО також взяли участь у публічних дискусіях, організованих платформою Реанімаційного пакету реформ серед експертів, парламентарів та представників громадянського суспільства.

Експертна дискусія: