Повернутись до новин
11 жовтня, 2022
Ігнорування світом російських терористичних актів підвищує ризик ядерних ударів - Олена Трегуб
Масований ракетний удар, який росія нанесла по цивільній інфраструктурі України 10 жовтня, є терористичним актом. І якщо світ ігноруватиме такі дії, то це лише спонукає країну-агресора йти на серйозніші кроки. У цьому переконана виконавча директорка НАКО Олена Трегуб.
 
“Це була найбільша атака з початку цієї війни. І цей терористичний акт спрямований на те, щоб залякати мирне населення і послабити опір. Росія прагне знищити нашу енергетичну систему, залишити цивільне населення без тепла, без палива тощо. Члени Організації Об’єднаних Націй і ядерного клубу, до якого входить й Індія, повинні вжити проактивних заходів, щоб покарати росію за подібні терористичні акти”, - сказала вона в ефірі індійського телеканалу WION.
 
 
Вона зазначила, що Україна не отримала від Заходу ані реактивних винищувачів, ані танків, адже західні партнери боялися спровокувати цим росію на ескалацію. “Але така слабкість лише сприяє ескалації, адже насправді для неї росії не потрібні жодні приводи. Зараз це лише збільшить ризик того, що росія застосує ядерну зброю”, - сказала Олена Трегуб. 

Виконавча директорка НАКО закликала Індію, яка зараз є частиною ядерного клубу, не ігнорувати поточну ескалацію, щоб цього не сталося. На її переконання, це важливо тому, що росія має побачити відповідну реакцію світу, при чому не самого лише НАТО та західних країн. Це має застерегти росію від застосування ядерного озброєння.