Повернутись до новин
4 березня, 2023
Індія має нарешті засудити вторгнення Росії в Україну
На G20 Росія і Китай розкритикували Захід за “шантаж і погрози на адресу інших країн”. Вони вважають, що це крок до розколу між країнами. Виконавчий директор НАКО Олена Трегуб переконана, що внутрішньою причиною російського вторгнення в Україну є спроба зберегти корупційний режим Володимира Путіна.

“Це справжня причина. Мова не йде про розширення НАТО. Я думаю, що політики це розуміють, але вони грають у цю гру поділу між Заходом і Сходом і нібито НАТО коли-небудь завдасть удар по Росії», – сказала вона індійському телеканалу WION. "Я думаю, що ваші політики це прекрасно розуміють, але публічно про це не говорять", - додала вона.

Вона зазначила, що ані Індія, ні Китай не мають терпіти країну, яка може піти без будь-якої причини вторгнутися в сусідні країни та знищувати інфраструктуру у геноцидній війні та шкодить світовій продовольчій безпеці. А саме це і зробила Росія.

“І я справді не розумію, чому такі країни, як Індія, не визнають, що Росія, по суті, руйнує наш світ. Йдеться не про Схід і Захід”, – наголосила Олена Трегуб.
Олена Трегуб переконана, що певною мірою допомагає те, що Індія займає таку позицію, що безперечно є червоні лінії, які Росія не повинна переходити. Мовляв, для Росії неприйнятно погрожувати ядерною зброєю і навіть розглядати можливість її використання.

Але також Індія повинна сказати, що Росія повинна припинити нищити цивільну інфраструктуру і вбивати мирних жителів. Індія однозначно може зайняти певну позицію щодо цього. Вона не має говорити, що підтримує НАТО, йдеться про підтримку мир у світі.

“G20 була створена здебільшого як економічний блок, але про яке економічне процвітання та торгівлю ми можемо говорити, коли триває жахлива війна, яка є найбільшою війною на європейських землях з часів Другої світової війни і є загрозою для усього світу, не лише для Європи, але й для глобальної економіки, для глобального навколишнього середовища”, — сказала вона WION.

“Це нормально, що сьогодні на будь-якому глобальному зібранні це має бути питанням номер один. Це має бути питання, яке має хвилювати всі країни. Як ми зупинимо це і як ми скажемо Росії: “Виведіть свої війська з землі суверенної країни і припиніть вбивати людей”, — зазначила Олена Трегуб.

Більше - за посиланням