Повернутись до новин
22 квітня, 2019
Ємчура прочитав лекцію про співпрацю держави та громадськості у боротьбі з корупцією
22 квітня аналітик НАКО Тарас Ємчура прочитав лекцію в університеті імені Черняховського про співпрацю державних установ та громадських організацій у боротьбі з корупцією в обороні. Захід організував Науковий центр проблем запобігання корупції у секторі безпеки і оборони Національного університету Черняховського. Слухачами лекції були керівники структурних підрозділів Центрального апарату Міністерства оборони та Генштабу Збройних Сил України. Ємчура наголосив на ефективності на перевагах співробітництва між державним та урядовим секторами. Зокрема, серед плюсів такої взаємодії:
  • економія часу та ресурсів державного сектору завдяки використанню досліджень та рекомендацій від профільних громадських організацій
  • ефективне використання ресурсів, які вивільняються в результаті такої співпраці
  • якісна комунікація між зацікавленими сторонами в рамках демократичного цивільного нагляду за сектором оборони.
Такі анти-корупційні лекції проходять у рамках ініціативи BITEC, партнером якої є НАКО. Куратором заходів є Оксана Куриліна, старший науковий співробітник відділу досліджень та впровадження інноваційних технологій центру запобігання корупції у секторі безпеки та оборони при університеті оборони. За допомоги ініціативи BITEC (Навчальний центр з розбудови цілісності) НАКО сприяє змінам в оборонному секторі України. Мета ініціативи BITEC – забезпечити тренінги з розбудови цілісності для персоналу сектору безпеки та навчити дослідницьких технік для виявлення корупції. Цього разу у рамках співпраці між НАКО та Науковим центром проблем запобігання корупції преставники Національного університету оборони запропонували провести спільне дослідження на тему «Корупційні ризики під час військових та миротворчих операцій».