Повернутись до новин
23 квітня, 2022
Європейські лідери мають підсилити ППО України щоб російські ракети не прилетіли до Європи
Путін атакує Україну найсучаснішою зброєю у світі. І українським військовим потрібні відповідні системи для того, щоб захистити не лише себе, але й інші країни Європи. Про це говорять виконавча директорка НАКО Олена Трегуб та голова ГО StateWatch  Гліб Канєвський у матеріалі для американського веб-сайту Defense One.
 
Для Європи Росія становить потенційну загрозу і вже сьогодні має змогу нанести удар по європейським містам, кажуть автори матеріалу. Так, якби російські окупанти встановили біля Києва ракетні установки "Іскандер", то такі європейські столиці, як Варшава, Вільнюс та Кишинів опинилися б у радіусі дії цих ракет, які можуть летіти на відстань 200 миль. Крилаті ракети “Калібр”, запущені з землі або військових кораблів у Чорному морі, можуть долетіти аж до Парижа - їхня дальність сягає 1550 км. А стратегічні крилаті ракети Х-101 мають дальність ураження 5000 кілометрів. Такі ракети запустили по Вінниці зі стратегічних бомбардувальників “Туполєв” поза повітряним простором України.
 
Наразі, за даними Міноборони України, по нашій інфраструктурі та мирним містам запустили вже 487 різних ракет, а також скинули на Україну понад 1800 авіабомб. Гігантські некеровані бомби (від 500 до 1500 кг) падали на Чернігів, Харків та інші міста України, влучили у пологовий будинок і театр у Маріуполі, у бомбосховищі якого переховувалися понад 1000 жінок і дітей.
 
Росія також атакує Україну за допомогою фосфорних і термобаричних бомб, порушуючи Женевські конвенції. Зокрема, фосфорні бомби використали у Донецькій, Запорізькій та Луганській областях, а також під час активних боїв у передмісті Києва. Термобаричну бомбу, які вважаються однією з найпотужніших неядерних видів зброї, скинули на Охтирку на північному сході України, оскільки маленьке містечко відмовилося здатися, говориться у публікації.
 
Цю ж зброю Росія може застосувати щодо Європи, кажуть автори публікації, і закликають європейських лідерів надати Україні більше комплексів протиповітряної оборони, якщо вони хочуть запобігти руйнуванню їхніх власних країн у майбутньому. Сьогодні українські військові дають гідну відсіч супротивнику, але для більш ефективного перехоплення ракет потрібно більше систем протиповітряної оборони. Так, хороший варіант - надати Україні Національну передову ракетну систему поверхня-повітря, або NASAMS. Україна має потреби у нових винищувачах. Крім того, Олена Трегуб та Гліб Канєвський закликають США надати безпосередньо Україні ракетні батареї Patriot. 
 
“Не так давно українці були далекі від віри, що ворожі російські літаки будуть бомбити їх у Києві. Можливо, інші європейці в інших столицях досі не усвідомлюють, що їхні міста також можуть бути зруйновані. Не випробовуйте милість деспота в Кремлі”, - говориться у матеріалі.