Повернутись до новин
11 лютого, 2019
Корупція і оборона: активісти "протестують" кандидатів у Президента на обізнаність
Напередодні президентських виборів у Києві презентували онлайн-платформу, де кандидатам на пост глави держави пропонується відповісти на питання “Як подолати корупцію в секторі безпеки і оборони?”.
Ініціатором проекту стала громадська організація Незалежний антикорупційний комітет з питань оборони (НАКО), повідомляє кореспондент Укрінформу.
Інтерактивна платформа містить запитальник з 7 питань, на які кандидати зобов'язались надати відповіді до 22 лютого. “НАКО — це спільна ініціатива Transparency International - Велика Британія (TI-DSP) та Transparency International Україна (ТІ Україна). Те, що ми розробили для кандидатів, це вперше в історії українських виборів, коли громадська організація намагається здійснювати нагляд за сектором оборони. Відповіді кандидатів дадуть можливість зрозуміти позицію кандидатів щодо цього сектору, що вони будуть робити з проблематикою”, - розповіла генеральний секретар НАКО Олена Трегуб. На думку виконавчого директора Transparency International Україна Андрія Боровика, інтерактивна платформа дасть змогу виборцям зрозуміти рівень обізнаності кандидатів у оборонних питаннях. “Питання є ключовими і їх неможливо вирішити завтра-післязавтра, це питання, які мають бути вирішені наступні 5 років. Відповіді кандидатів у президенти продемонструють кілька речей — обізнаність у секторі безпеки і оборони, їх розуміння проблематики і яким чином вони готові вирішувати ці питання”, - наголосив Боровик. Як зазначалось під час прес-конференції, громадськість прагне від кандидатів у президенти отримати відповіді на питання: до якої міри корупція у секторі оборони становить перешкоду євроатлантичній інтеграції України; чи потрібна надмірна засекреченість у сфері оборони; як зменшити корупцію у сфері оборонних закупівель; як налагодити ефективне управління концерном “Укроборонпром” та ін. За словами ініціаторів проекту, сайт наповнюватиметься у міру надходження відповідей. Наразі свої письмові відповіді надали три кандидати — Геннадій Балашов, Віталій Купрій та Андрій Садовий.