10 грудня 2018

5-го грудня 2018-го у Києві відбувся міжнародний саміт «Колективні заходи приватного сектору для боротьби з корупцією». Захід об’єднав відомих експертів у цій сфері з Європи, Азії, Африки, Сполучених Штатів та України.

Член комітету НАКО Драго Кос виголосив ключову промову саміту. У ній він надав оцінку корупції в Україні та запропонував деякі чіткі рекомендації, які можуть допомогти покращити ситуацію.

Його комунікаційну лінію підтримав і співголова НАКО Джеймс Вассерстром. Говорячи про корупцію у зонах конфлікту, Вассерстром зазначив, що «міжнародна спільнота може здійснювати тиск, щоб протидіяти корупційним інтересами та корумпованим особам у цих країнах».

Ключовий меседж цєї панелі був у тому, що для активних громадян у країнах, де є зони конфлікту чи репресивні режими, або у країнах, які переживають пост-конфліктну перебудову, майже не мають шансу досягти змін самотужки. Тому бізнес-оточення мають об’єднуватися у сильні альянси, щоб системно боротися із корупцією. Колективні дії тут відіграють важливу роль.

Саміт був організований Центром міжнародного приватного підприємництва (CIPE) в Україні.