Повернутись до новин
28 квітня, 2023
Кошти від арештованих російських активів мають йти на закупівлю озброєння Україною
Кошти від арештованих російських активів мають стати ресурсом для закупівлі західного озброєння Україною. Це також може позитивно вплинути на ставлення американців до питання підтримки України.

Таку думку висловила  у програмі “НАТО в хату” виконавча директорка НАКО Олена Трегуб. “Буде змога пояснити виборцю, що от заберемо гроші російські, Україна замовить снаряди в нас на ці гроші, і ці замовлення будуть заводу, на якому ти працюєш, тому й потрібно допомагати Україні у війні”, зазначила вона.

І додала, що зараз озброєння нам постачають на безоплатній основі. І це впливає на строки постачань. Адже, наприклад, техніка, яку надають, потребує ремонту. Якби частину озброєння ми могли закупити, це могло б прискорити забезпечення України.

Через майбутні президентські вибори у США загострилася політична боротьба. І тема надання допомоги Україні використовується у цій боротьбі, адже йдеться про витрачання податків, які платять громадяни Америки. У цій ситуації нам варто спробувати спрямувати критику республіканців у інше русло, вважає виконавча директорка НАКО.

“Треба спрямувати республіканців, щоб вони критикували демократів за те, що вони недостатньо допомагають Україні, а не за те, що витрачають гроші на нас. Бо Україна отримує по мільярду на місяць. І хтось запитує, а чому у мене у селі у штаті Вірджинія бідність, а ви от гроші українцям віддаєте? Це йде з крайніх флангів республіканської партії. І такі наративи дуже активно розповсюджуються у Твіттері”, зазначила вона у програмі “НАТО в хату”.

Вона додала, що у будь-якому разі на високому рівні у США зберігається підтримка України. Істеблішмент обіцяє, що підтримка продовжиться, “незалежно від змін політичних ролей”.  “Поки я не бачу критичної втоми від війни”, підкреслила Олена Трегуб.

Більше - за посиланням.

"НАТО В ХАТУ" - це спільний проєкт Незалежної антикорупційної комісії (НАКО), Українського ветеранського фонду та Цензор.НЕТ за підтримки Офісу спеціального оборонного радника Великої Британії про те, як:
 
  • Як Україні наблизитися до стандартів країн НАТО вже зараз, не очікуючи закінчення війни.
  • Як покращити врядування, щоб воно було більш доброчесним і відповідало викликам сьогодення
  • Як знизити корупцію в армії і підвищити захист прав військовослужбовців і ветеранів, чоловіків і жінок.