Повернутись до новин
26 квітня, 2023
Набули чинності відтерміновані норми Закону про оборонні закупівлі

23 квітня набули чинності окремі пункти Закону України 2958-IX, яким внесено зміни до ЗУ “Про оборонні закупівлі”. Вони стосуються публікації оголошень про закупівлю “незбройних” оборонних товарів та послуг - таких, як харчування, речове майно, пальне тощо.

Ці пункти набувають чинності за 30 днів після публікації закону (а це 24 березня).

Як повідомляє Міністерство оборони, відтепер такі оголошення робитимуться протягом одного робочого дня до розміщення в системі електронних закупівель. Якщо ж закупівля робитимуться без використання електронної системи закупівель, міністерство має публічно звітувати про них.

Так, у разі закупівлі товарів на суму від 200 тис. гривень без використання електронної системи звіт має оприлюднюватися протягом десяти робочих днів з дня укладання договору. Для послуг “стартова” вартість контракту складає 1,5 млн гривень.

Крім того, до 22 червня 2023 року МОУ зобов'язане оприлюднити звіти про договори, укладені з 24 лютого по 24 березня цього року. 

Стало також відомо про появу в системі Prozorro модулю, де МОУ буде публікувати звіти про всі закупівлі товарів, робіт і послуг, про які йдеться у законі. 

Нагадаємо, що раніше Міністр оборони України Олексій Резніков заявляв, що відомство почне публікувати закупівельні ціни у системі ProZorro тоді, коли буде створений відповідний ресурс. “Є деякі речі, які Прозорро не може нам забезпечити.  Це технічні питання. Головне, щоб фахівці відкрили для нас спеціальний портал. Я його умовно називаю Мілітарі Прозорро”, - пояснював він.

Втім, НАКО впевнена, що ці законодавчі зміни не вирішать всіх проблем з підзвітністю та прозорістю оборонних закупівель. Даних, які мають бути опубліковані, недостатньо, щоб оцінити, наприклад, чи не завищена ціна договору. 

Крім того, повноту та своєчасність публікації цієї інформації неможливо перевірити. Тож, для розбудови ефективної системи забезпечення Збройних Сил України відповідно до євроатлантичних стандартів необхідно продовжувати втілення реформи оборонних закупівель.