Повернутись до новин
26 січня, 2022
НАКО долучилося до антикорупційного курсу у Національному Університеті оборони

Як проявляється корупція у армії? Як  вирішувати ситуації з ознаками конфлікту інтересів у військових підрозділах? Ці та інші питання обговорювали слухачі антикорупційного курсу при Національному університеті оборони ім. Івана Черняховського під час лекції експерта-аналітика НАКО Віталія Шевчука. Ця лекція - частина курсу оборонного менеджменту у Науковому центрі проблем виховання доброчесності та запобігання корупції у секторі безпеки та оборони (БІТЕК).

Запобігання корупції в кадровій політиці - одна з ключових задач для української армії та оборонної сфери, - наголосив Шевчук. “Вміння правильно ідентифікувати корупційні ризики дозволить розробити найбільш дієві та ефективні механізми протидії зловживанням”, - переконаний він.

Зокрема, експерт рекомендував не призначати кандидатів зі значними фінансовими проблеми на посади, де можуть бути високі корупційні ризики. “Звертайте увагу на робочі та приватні проблеми підлеглих. Будьте особливо уважними, якщо стає відомо про велику заборгованість співробітника чи про уподобання, яке суперечать його можливостям. Наприклад, хобі, які складно фінансувати лише за рахунок зарплати”, - зазначив він.

Курси з питань запобігання та виявлення корупції відбуваються з 2015 року. У них беруть участь керівники структурних підрозділів Міністерства оборони України  та Збройних Сил України. Експерти НАКО вже декілька років поспіль долучаються до цієї програми як лектори. 

Віталій Шевчук - експерт-аналітик з багаторічним досвідом роботи у Міністерстві оборони, який зараз працює над спільним проєктом НАКО та парламентського комітету з питань нацбезпеки. 

Детальніше за посиланням