Повернутись до новин
10 листопада, 2021
НАКО і Укроборонпром поглиблюють співпрацю в рамках імплементації Закону №1630-IX

Посилення партнерства спрямоване на те, щоб підтримати трансформацію державної оборонної промисловості. Зокрема, йдеться про імплементацію Закону про  реформу підприємств державного ОПК. Так, НАКО буде залучена до підготовчих дій з корпоратизації, надасть експертну оцінку статуту акціонерного товариства, а також буде брати участь у відборі членів нової наглядової ради і діяльності номінаційного комітету.

Ці напрямки співпраці визначені у Меморандумі, який сторони підписали 10 листопада. 
Так, в рамках імплементації закону про корпоратизацію НАКО буде зосереджувати свою увагу на наступному:

  • Статут, який має відповідати стандартам корпоративного управління організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР)
  • Процес відбору до наглядової ради і композиція наглядової ради, а також повноваження, які будуть присвоєні наглядовій раді
  • Прозорість процесів трансформації та руху активів та майна

“Нагляд громадськості за трансформацією концерну - дуже важливий, оскільки ризики для реформ в Україні виникають саме під час імплементації відповідних законів”, – наголосила Олена Трегуб, виконавча директорка НАКО.

Генеральний директор “Укроборонпрому” Юрій Гусєв додав, що у процесі трансформації концерну важливо бути максимально прозорими та відкритими для громадянського суспільства і міжнародних партнерів. 

Верховна Рада підтримала Закон про реформу Укроборонпрому у липні цього року, офіційно Закон набув чинності 6 жовтня. Повномасштабна реформа Укроборонпрому має розпочатися із відповідного рішення Кабміну, яке запустить корпоратизацію концерну. За її підсумками Укроборонпром ліквідують, а замість нього буде створено акціонерне товариство, що функціонуватиме відповідно до міжнародних стандартів корпоративного управління.