Повернутись до новин
29 листопада, 2021
НАКО: Мінстратегпром заповнив реєстр виробників озброєння лише на 23%
Станом на кінець листопада новий Реєстр учасників відбору та виконавців державних оборонних контрактів містить інформацію лише про 62 компаній. Серед них такі відомі компанії як ПАТ "Мотор Січ", “Південмаш”, ТОВ “Нібулон” та інші.  
Про це повідомляє НАКО з посиланням на дані веб-порталу Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості. 
При цьому в старому Реєстрі виробників продукції, робіт і послуг оборонного призначення міститься інформація про 269 компаній. Цей реєстр має бути скасований, щойно повноцінно запрацює новий реєстр відповідно до Закону “Про оборонні закупівлі”. 
Таким чином, рівень наповнення нового Реєстру учасників відбору та виконавців державних оборонних контрактів складає лише 23%. 
НАКО наголошує, що до нового реєстру досі не включені такі відомі на весь світ державні компанії, як танкобудівний “Завод імені В. О. Малишева", виробник літаків ДП “Антонов” та виробник бойових ракетних систем конструкторське бюро “Луч".   
НАКО застерігає, що повільне наповнення реєстру виробників озброєння загрожує вкотре відтермінувати запровадження реформи оборонних закупівель.
“Без наповненого реєстру Міноборони та інші замовники озброєння не зможуть наступного року укласти нові контракти на постачання військових товарів від українського виробника”, - підкреслюють у НАКО.  
Для уникнення відтермінування Закону “Про оборонні закупівлі” на невизначений час, повноцінну реалізацію якого вже переносили на 2022 рік, у НАКО рекомендують Мінстратегпрому: 
  • Запустити Реєстр учасників відбору та виконавців державних оборонних контрактів відповідно до законодавчих вимог захисту інформації. Адже нещодавно у ЗМІ оприлюднили документи, які свідчать, що реєстр і досі не готовий.    
  • Переглянути порядок опрацювання заяв на включення до Реєстру виробників, щоб автоматизувати та пришвидшити такий процес. 
Нагадаємо, раніше в НАКО повідомили, що станом на жовтень поточного року Мінстратегпром виконав програму модернізації оборонного комплексу лише на 9%. 
Фото - з сайту ДК "Укроборонпром"