Повернутись до новин
22 січня, 2020
НАКО взяв участь у робочій групі з секретності при ВРУ
22 січня 2020 при Комітеті ВРУ з нацбезпеки, оборони та розвідки відбулося засідання робочою групи, яка працює над розробкою законопроекту про доступ до секретної інформації. НАКО як представник громадянського суспільства бере участь у цій групі з метою забезпечити найкращий можливий баланс між секретністю та прозорістю.

Учасники обговорили перші 13 статей законопроекту і запропонували свої правки. Наступне засідання робочої групи, за попередньою інформацією, відбудеться наприкінці лютого. В рамках військової агресії Росії на сході України, держава чітко потребує вищого рівня секретності, щоб здійснювати контроль над чутливою інформацією, що має безпосереднє відношення до національної безпеки. Втім це не має виправдовувати невідповідність найкращим міжнародним практикам засекречування секретної інформації. Надмірна засекреченість уможливлює корупцію, заважає ефективній розробці політик та плануванню, і зрештою, знижує довіру до уряду.

Раніше НАКО презентував Бриф про секретність з аналізом міжнародних принципів та найкращих практик, щоб проілюструвати напрям, у якому варто рухатися Україні, переглядаючи діючу систему засекречування інформації та пристосовуючи законодавство. У брифі також надаються чіткі рекомендації, як покращити режим засекречування в Україні.