Повернутись до новин
25 жовтня, 2018
Неефективне управління і корупція у системі житлового забезпечення Міністерства оборони України
В Україні – найдовша черга військовослужбовців на отримання житла у світі. Діюча система потерпає від корупції та неефективних практик. Якщо нічого не змінювати, щоб забезпечити житлові потреби військовослужбовців, знадобиться більше 600 років. Окрім цього, збитки, яких зазнає бюджет України внаслідок суб’єктивного прийняття рішень, сягає мільярдів гривень. Незалежний антикорупційний комітет з питань оборони проаналізував проблеми житлового забезпечення українських військовослужбовців.
Ми рекомендуємо уряду України розробити нову стратегію щодо житла військовослужбовців і прийняти необхідне законодавство, щоб реформувати сектор безпеки і оборони. Ця стратегія має враховувати справжні потреби військових, включити всю необхідну інфраструктуру у базу данних наявного житла, і відображати реальну ситуацію на ринку нерухомості України.
Представники НАКО надали Міністру оборони Степану Полтораку чіткі рекомендації, спрямовані на вирішення проблем житлового забезпечення військовослужбовців. Дослідження і рекомендації були презентовані у жовтні 2018.