Повернутись до новин
4 квітня, 2023
Нерівності між жінками та чоловіками у ЗСУ - рідкісні

Майже дві третини респондентів, опитаних соціологічною групою “Рейтинг”, позитивно ставляться до жінок, які служать. Нерівності ж між жінками та чоловіками у ЗСУ або дуже рідкісні, або ж досить рідкісні, переконані 35% і 32% опитуваних. У тому, що такі нерівності розповсюджені широко, впевнені лише  6% учасників опитування.

У той же час, 37% опитаних переконані, що “головне покликання жінки - народити дітей”, і ще 22% “скоріше погоджуються” з таким твердженням.

Як зазначив заступник директора групи “Рейтинг” Любомир Мисів, суспільство у цьому питанні залишається консервативним. Хоча половина опитаних твердо переконана і ще 31% схиляються до думки, що жінка може бути командиром підрозділу, і тут ми спостерігаємо зміну у ставленні суспільства. “Цей образ вже став медійним, тому що раніше жінці відводили в основному роль медика чи діловода”, - сказав він.

Загалом фахівці “Рейтингу” опитали 2000 респондентів в усіх областях, крім окупованого Криму та Донбасу. Окрім теми нерівності між жінками і чоловіками, які служать та гендерних стереотипів, цікавилися ставленням у ЗСУ до представників національних меншин та ставленням до ЛГБТ.  

У рамках дослідження на замовлення Українського ветеранського фонду та НАКО було проаналізовано ризики дискримінації різних соціальних груп у ЗСУ.