Повернутись до новин
6 травня, 2020
Обікрасти армію: Хто нажився на броні?
729 млн грн збитків для держави за останні 6 років на броні. Таку приблизну суму можливих втрат нарахувала програма Гроші та журналіст Олександр Крижанівський. У своїй незодавній програмі він розбирався а оборонних скандалах навколо броні. Бронесталь для БТРів та броньованих машин Україна закуповує закордоном, зокрема, у Фінляндії та Швеції.
Виконавці ДОЗ з 2014 закуповують сталь не у заводів-виробників, а у посредників. Так, польська компанія Текстпротект має ексклюзивне право на ввезення фінської сталі МIILUX в Україну. Цю броню використовують для БТР-4 та бронемашини Козак. І збирають, за інформацією журналістів, великі прибутки. Наприклад, фірма Арей, це український виробник бронемашин, яка уклала з фінським виробником прямий котракт, закупила бронесталь значно дешевше, ніж продають фірми-посередники: 2200 євро/тона замість 8000 євро/тона.
Генеральна секретарка НАКО Олена Трегуб каже: «Такі фірми-прокладки використовуються для того, щоб фактично продавати дорогі запчастини і виводити гроші з країни». НАБУ та ДБР вже відкрити провадження та перевіряють закордонних посередників, які останні шість років возили бронесталь в Україну.
Джерело матеріалу тут.