Повернутись до новин
30 листопада, 2021
Оборонний бюджет зростає та виживають виробники за рахунок експорту - експерт
Частка приватних компаній у виконанні оборонного замовлення в Україні зростає. Якщо п’ять років тому це було 23%, то цього року - вже 54%. Порівняно із державними підприємствами приватні мають більш гнучкий підхід, пропонують більше нових розробок та активно виходять на міжнародний ринок.

Про це у коментарі виданню “Фокус” розповів офіцер із комунікацій і адвокації Незалежної антикорупційної комісії - НАКО Андрій Муравський.

“Тим не менш, провідну роль в українському ВПК продовжують грати підприємства, які контролює держава через концерн "Укроборонпром", Мінстратегпром чи Космічне агентство”, зазначив він. І серед найважливіших для держави назвав, зокрема, Харківське КБ машинобудування ім. Морозова, завод ім. Малишева, КБ "Промінь", ДП "Антонов", "Івченко-Прогрес".

Та хоч державне оборонне замовлення останніми роками збільшується, виживає українська "оборонка" все ж-таки за рахунок експорту, який забезпечує 75% прибутку. Наприклад, у 2019 році “Укроборонпром” заробив завдяки експортним контрактам 23,4 млрд. грн, а за рахунок держконтрактів - 7,5 млрд. грн. При  чому у структурі держконцерну прибуткові лише 21 підприємство із 118 (з них 21 знаходиться на тимчасово окупованій території).

Детальніше - у матеріалі "Ринок зброї. Хто в Україні лідер із продажу військової техніки та скільки на ній заробляємо".