Повернутись до новин
12 травня, 2021
Висновки НАКО щодо законопроєкту №3822 підтримала ОЕСР

Організація економічного співробітництва (ОЕСР) оприлюднила звіт щодо стану корпоративного управління на державних підприємствах України. В ньому йдеться й про Укроборонпром, а також законопроєкт №3822, що має стати базою для його реформування.

ОЕСР позитивно оцінив положення, що вводять незалежних членів до наглядової ради, а також впроваджують виплату їм винагороди.
Водночас Організація окреслила й низку ризиків, що містить січнева редакція цього законопроєкту. А саме вона:
  • "цементує конфлікт ролі держави як власника, виробника політик та регулятора, що відкриває простір для необґрунтованого політичного втручання (у тому числі з боку профільного міністерства)";
  • "не гарантує незалежності наглядової ради від власника та виробника політик";
  • "дозволяє легко змінити керівництво і, виходячи із запропонованої структури корпоративного управління, ставить під загрозу передачу активів на час трансформації”.
Раніше НАКО вже акцентувала увагу на цих ризиках. З нашими рекомендаціями до другого читання можна ознайомитися тут: https://bit.ly/3uIP8tF
Реформа корпоративного управління підприємств оборонно-промислового комплексу критично важлива для національної безпеки України, здатності захистити свою демократію та сталого руху в напрямку євроатлантичної інтеграції. Корпоратизація державного концерну “Укроборонпром” та впровадження стандартів управління відповідно до кращих світових практик має підвищити рівень конкурентоспроможності українського ОПК на світовому ринку, сприяти розбудові більш ефективних підприємств, що можуть надавати українській армії високоякісне забезпечення.
Саме тому для здійснення НАКО рекомендує закріпити загальні правила корпоративного права України, найкращі практики Керівних стандартів ОЕСР та гарантії належного рівня прозорості і підзвітності у законопроєкті 3822.
 
Дослідження НАКО “Впровадження стандартів корпоративного управління в оборонній промисловості України: від ініціативи до імплементації”: https://bit.ly/3biR4S0

Звіт ОЕСР: https://bit.ly/33BEbOr