27 червня 2019

Напередодні парламентських виборів 2019 року, Незалежний антикорупційний комітет з питань оборони  запрошує політичні партії та окремих кандидатів приєднатись до парламентського зобов’язання щодо виконання ними, у разі перемоги, своїх конституційних обов’язків по демократичному цивільному контролю над сектором безпеки та оборони.


Усвідомлюючи людські та фінансові втрати, пов’язані з корупцію у секторі безпеки та оборони України;

Цінуючи демократично обраний та конституційно закріплений євроатлантичний вектор розвитку України;

Розуміючи ключову роль членів Парламенту та громадянського суспільства у здійсненні демократичного нагляду та контролю над інституціями та формуванні політик у секторі безпеки та оборони, як це зазначено у Законі про національну безпеку України від 2018-го року;

Як майбутній Член Парламенту України я обіцяю:

  • Виконувати мій конституційний обов’язок із забезпечення нагляду над сектором безпеки і оборони в інтересах українського суспільства та громадян. Я обіцяю, що я буду відстоювати зрозумілість та прозорість бюджету сектору оборони, доброчесне урядування у секторі оборони і гарантую повагу до військовослужбовців. Я буду вимагати виконання зазначених цілей від виконавчої влади.
  • У разі, якщо я стану членом парламентського комітету, який має владу здійснювати нагляд за питаннями, що стосуються сектору безпеки та оборони, я гарантую, що і я, і моя команда будемо мати належний рівень експертизи, необхідної  для здійснення ефективного нагляду над сектором оборони. 
  • Підтримувати інші органи нагляду, такі як Рахункова Палата, та громадські організації, в отриманні доступу до відповідної інформації. Я буду розглядати запропоновані ними рекомендації та буду її враховувати, залежно від ситуації. 

НАКО розповсюдить текст зобов’язання серед політичних партій та кандидатів із пропозицією долучитись. Також можна приєднатись до обітниці сконтактувавши з адвокаційним менеджером НАКО Тарасом Ємчурою tyemchura@transparency.org