Повернутись до новин
13 січня, 2022
Парламентський контроль над військовими формуваннями став ефективнішим - Олександр Завітневич
Парламентський контроль над військовими формуваннями в Україні став ефективнішим, переконаний голова комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич. Так, за його словами, Закон України “Про розвідку” визначив механізми парламентського контролю за спецслужбами, і зараз це дає свої результати.
“Керівник Головного управління розвідки Міноборони періодично бере участь у наших закритих засіданнях та доносить до народних депутатів оперативну інформацію. Комітет отримує актуальні, оновлені розвідувальні зведення по ситуації на кордоні, з біженцями, загалом про важливі події. Така ж робота відбувається по лінії Служби зовнішньої розвідки та розвідки Державної прикордонної служби України. Раніше такого не було!“”, - розповів він у інтерв’ю “Армія.Інформ”.
НАКО наголошує, що посилення парламентського контролю над військовими формуваннями дозволить зменшити корупцію у оборонній сфері та зміцнить українські збройні сили. Зокрема, демократичний контроль покаже суспільству, наскільки ефективно витрачаються кошти, передбачені на закупівлю озброєння тощо. Наразі НАКО працює над дослідженням, мета якого - дати оцінку існуючій системі парламентського нагляду в Україні та надати рекомендації з її посилення.
Інтерв’ю - за посиланням.