Повернутись до новин
21 жовтня, 2021
Міністр оборони США відвідав Україну
Сполучені Штати і далі робитимуть все можливе, щоб підтримати Україну, - пообіцяв міністр оборони США Ллойд Остін під час свого нещодавнього візиту до України. І дійсно, майже одночасно з його візитом до України прибула чергова партія вантажу міжнародної технічної допомоги від Вашингтону.
З 2014 року Україна отримала матеріально-технічну підтримку від США на суму понад $2 млрд. Цьогорічна допомога має скласти близько $300 млн. Вашингтон постачає нам високоточне озброєння (протиракетні комплекси Javelin) і боєприпаси, засоби контрбатарейної боротьби та інженерне обладнання, радіостанції й прилади нічного бачення, навігатори та медичні засоби тощо. Ми також отримали бронемашини та п’ять кораблів типу Island.
Ми у НАКО нагадуємо: США надає допомогу за умови виконання Україною ключових реформ. Йдеться про необхідність провести демократичний цивільний контроль за сектором безпеки і оборони, привести збройні сили у відповідність до західної системи управління, провести реформу оборонного комплексу та СБУ, зробити прозорими оборонні закупівлі тощо.
Прогрес у реформах Ллойд Остін обговорював під час зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським та українським колегою Андрієм Тараном. Всі вони згодні, що реформування сектору безпеки і оборони відповідно до євроатлантичних стандартів наблизить Україну до стандартів НАТО, що потрібно для членства в Альянсі.
Відтак, сподіваємося побачити якнайшвидше імплементацію закону про оборонні закупівлі, трансформацію “Укроборонпрому” відповідно до міжнародних стандартів корпоративного управління, якісну реформу СБУ та посилення цивільного контролю.