1 лютого 2019

18-го та 23-го січня 2019-го керівник НАКО з вироблення політики Лада Рослицька провела низку лекцій у Національному університеті оборони України імені Черняховського.

Зокрема, вона розповіла керівникам структурних підрозділів Міністерства оборони України про роль громадянського суспільства у демократичному контролі у секторі оборони. Під час лекцій чиновники Міноборони взяли участь у дискусіях, зокрема, обговорили свою роботу, інтереси та сприйняття корупції.

Такі анти-корупційні лекції проходять у рамках ініціативи BITEC, партнером якої є НАКО. Куратором заходів є Оксана Куриліна, старший науковий співробітник відділу досліджень та впровадження інноваційних технологій центру запобігання корупції у секторі безпеки та оборони при університеті оборони. За допомоги ініціативи BITEC (Навчальний центр з розбудови цілісності) НАКО сприяє змінам в оборонному секторі України. Мета ініціативи BITEC – забезпечити тренінги з розбудови цілісності для персоналу сектору безпеки та навчити дослідницьких технік для виявлення корупції.

Нагадаю, Transparency Україна у співпраці з НАКО відстежує стан корупції в Україні порівняно з іншими країнами в рамках Індексу сприйняття корупції CPI (Corruption Perceptions Index), а НАКО допомагає Міноборони підвищити Індекс антикорупційної політики в оборонному секторі (GDACI).