Повернутись до новин
25 листопада, 2022
Розвідка назвала компанії, чиї мікрочіпи росія використовує у ракетах і дронах
Американські та європейські компанії продовжують виготовляти мікрочипи з підтримкою російської навігаційної системи ГЛОНАСС. А Росія закуповує їх для наведення ракет та дронів по Україні. Про це повідомляє пресслужба Головного управління розвідки Міноборони України.
В управлінні назвали ці компанії. Це американські Linx Technologies, Broadcom, Qualcomm, Telit, Maxim Integrated, TRIMBLE, Cavli Wireless, швейцарські u-blox AG та STMicroelectronics, канадські Sierra Wireless та NovAtel, а також бельгійська Septentrio і британська Antenova.
Мікрочіпи використовують у безпілотниках "Орлан-10" та Shahed-136, РСЗВ "Торнадо-С" та "Смерч", ракетах "Іскандер", "Калібр" та "Кинджал", а також у авіаційних та крилатих ракетах X-101, X-555, Х-38, Х-59МК, Х-31.
Експортний контроль та контроль з боку виробників не діє, оскільки Росія постійно знаходить нові шляхи обходу санкцій та закупівлі технологій. Вона купує їх через численні підставні компанії та дистриб’юторів.
У ГУР вважають, що іноземні компанії мають усвідомити прямий вплив своєї продукції на обороноздатність Росії, припинити виробляти чипи з підтримкою ГЛОНАСС та забрати функцію підтримки цієї навігаційної системи з усіх своїх пристроїв.
"Без чипів з підтримкою ГЛОНАСС іноземного виробництва росіянам доведеться з нуля будувати власну мікроелектроніку", цитує ГУР "Українська правда".