12 березня 2019

15 кандидатів у Президенти України відповіли на Запитальник Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони (НАКО), окресливши своє бачення боротьби з корупцією у секторі оборони. Зокрема, про майбутнє “Укроборонпрому”, оборонні закупівлі та найдовшу у світі чергу військовослужбовців на отримання житла.

У студії «ОбозТВ» буде публічно представлено аналіз цих відповідій. Також кандидати на пост Президента України (та їхні представники) зможуть озвучити свої позиції по кожному із питань, а українські та іноземні експерти у сфері безпеки та оборони прокоментувати озвучене.

До участі у ток-шоу запрошено кандидатів у Президенти (та їхніх представників), які попередньо надали свої відповіді на Запитальник. Ознайомитися з питаннями можна тут.

Захід організовує НАКО у співпраці з Oбозреватель, за підтримки New Media Development Group NFP. Інформаційні партнери: компанія ЛІГА:ЗАКОН та 24 канал.

Зйомки ток-шоу відбудуться 15 березня о 13:30. Пряма трансляція заходу буде відбуватися на онлайн-ресурсах Обозреватель, Ліга:Закон та 24 канал.

Учасники:

Кандидати у Президенти України: Балашов Геннадій, Безсмертний Роман, Кошулинський Руслан, Купрій Віталій

Представники кандидатів: Андрій Сенченко – координатор Воєнного кабінету Юлії Тимошенко; Віктор Чумак – народний депутат України, представник Анатолія Гриценка;  Олександр Поліщук – член партії «Укроп», представник Олександра Шевченко; Тарас Пастух, народний депутат України, представник Андрія Садового (кандидат, який зняв свою кандидатуру, але перед тим надав відповіді на питання Запитальника).

Експерти:

Джеймс Вассерстром – Співголова НАКО, колишній старший радник з питань боротьби із корупцією при Посольстві США у Кабулі;

Генерал-лейтенант (у відставці) Мішель Яковлев – Член НАКО, колишній Перший заступник начальника штабу у Штаб-квартирі збройних сил НАТО у Європі;

Володимир Огризко – Співголова НАКО, екс-міністр закордонних справ України (2007 – 2009);

Олена Трегуб – Генсек НАКО;

Лада Рослицька – керівник з вироблення політики НАКО;

Юрій Гусєв – екс-заступник міністра оборони України;

Михайло Самусь – Заступник директора ЦДАКР із міжнародних питань;

Ігор Яремчук – Член Рахункової Палати;

Валерій Рябих, директор з розвитку Defense Express.

Примітка: для ілюстрацію використано фотографію Уніан.

Довідкова інформація: Незалежний Антикорупційний Комітету з питань Оборони (НАКО) є спільною ініціативою Програми протидії корупції у сфері безпеки і оборони міжнародної неурядової організації Transparency International – Велика Британія (TI-DSP) та Transparency International Україна (ТІ Україна). Комітет складається із шести членів: трьох українських – головної редакторки інтернет-видання «Українська правда» Севгіль Мусаєвої-Боровик, екс-міністра закордонних справ, першого заступника Секретаря РНБО України Володимира Огризка, голови правління Centre UA, співініціатора руху «Чесно» Олега Рибачука та трьох міжнародних – генерал-полковника Британської армії, генерал-лейтенанта, колишнього заступника командувача штаб-квартири об’єднаних сил НАТО в Європі Мішеля Яковлєва, екс-уповноваженого представника з питань боротьби із корупцією у Словенії Драго Коса та екс-голови наглядової ради комунальних підприємств Місії ООН у Косово Джеймса Вассерстрома. Метою НАКО є зменшення корупційних ризиків у секторі безпеки та оборони України шляхом моніторингу, оцінки та аналізу антикорупційних реформ та надання відповідних рекомендацій.