Повернутись до новин
21 січня, 2022
Ситуація з оборонними закупівлями негативно впливає на обороноздатність України
Журналістка "видання Ліга.Нет" Уляна Букатюк поспілкувалася з провідними експертами у секторі безпеки і оборони і розпитала, наскільки оборонні закупівлі відповідали потребам армії у разі повномасштабного наступу з боку Росії. 
 
“Українська армія готова протистояти можливому нападу РФ набагато краще, ніж у 2014 році. Цьому, зокрема, сприяли модернізація озброєння та створення нової техніки, військово-технічна допомога західних союзників, допомога волонтерів”, - зазначив Олександр Саєнко, військовий експерт-аналітик НАКО, полковник запасу.
 
Оборонна промисловість України суттєво поліпшила свої позиції. З'явилася низка нових виробників, а вже відомі почали розширювати номенклатуру виробництва. Значний внесок у переоснащення армії відіграла військово-технічна допомога західних союзників. Наприклад, США з 2014 року надали ЗСУ допомогу на $2,5 млрд, зокрема – броньовані автомобілі "Хамер", контрбатарейні радари, засоби зв’язку, снайперські комплекси, патрульні катери, ПТРК "Джавелін".
 
Але є і фактори, що негативно впливають на обороноздатність української армії, - сказав Саєнко. Передусім, це фактичне блокування оборонних закупівель торік. До цього призвела велика кількість колізій та прогалин в законі про оборонні закупівлі, який був ухвалений ще у 2020 році, але довго імплементується.
 
“Як наслідок, торік виконання програми розвитку, закупівлі, модернізації та ремонту озброєння, військової техніки, засобів та обладнання було досить невтішним. Міноборони оголосило відкритих закупівель на суму 21,07 млрд грн, але 66% з них не відбулися. Критичною була ситуація з пальним: його закупили лише на половину від запланованої суми (на 2,6 із 5 млрд грн). Також за весь рік не змогли закупити жодного шолома. А планували придбати їх цілих 16 000 на сумму 111 млн грн”, - зазначив експерт. 

Публікація - за посиланням.