Повернутись до новин
10 березня, 2023
США запровадили санкції проти китайських компаній, які постачали Ірану деталі для "Шахедів"

Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти китайської мережі компаній. Вони постачали аерокосмічні деталі іранській компанії. Яка, у свою чергу, брала участь у виробництві безпілотників, які Тегеран експортував до Росії.

Про це повідомляє "Європейська правда", посилаючись на сайт Мінфіну США. За даними міністерства, ця мережа постачає покупцям тисячі аерокосмічних компонентів, у тому числі й ті, які можуть бути використані для БПЛА виробництва Іранської авіабудівної промислової компанії (HESA). HESA брала участь у виробництві моделі БПЛА Shahed-136, який Іран використовував для атак на нафтові танкери і експортував до Росії.

Сама іранська компанія знаходиться під санкціями ще з 2008 року. Адже належить або контролюється Міністерством оборони і тилового забезпечення збройних сил Ірану та надавала підтримку Корпусу вартових ісламської революції Ірану. Заступник міністра фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки Браян Нельсон заявив, що Іран безпосередньо причетний до жертв серед українського цивільного населення, адже Росія застосовує його БПЛА в Україні. І пообіцяв, що США продовжать боротися з глобальними іранськими закупівельними мережами, “які постачають Росії смертоносні БПЛА для використання в її незаконній війні в Україні".

Нагадаємо, що раніше НАКО дослідила іранські безпілотники, якими Росія наносить удари по українській інфраструктурі та виявила, що більшість компонентів вироблені західними компаніями. Відповідні документи організація передала виданню The Wall Street Journal. Публікація стала одним із факторів, які спонукали уряд США провести розслідування і вжити додаткових заходів для того, щоб максимально обмежити доступ до західних технологій таким країнам, як Росія та Іран. Зокрема, і за рахунок протидії отриманню компонентів через посередників.

Фото: https://ua.depositphotos.com