Повернутись до новин
13 квітня, 2023
Створення Антикорупційної ради при МОУ

Створення Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони України - це шанс змінити його на краще. Адже по-перше, ті члени ради, чиї кандитури пройшли відбір, заряджені на зміни. По-друге, сьогодні до МОУ прикута увага суспільства. І по-третє, у самому відомстві не чинять супротиву змінам.
 

Таку думку в ефірі “Українського радіо” озвучила виконавча директорка Незалежної антикорупційної комісії з питань оборони Олена Трегуб.


“До ради увійшло 15 активістів з різних сфер. Якщо говорити про НАКО, то ми - профільна організація, яка займається запобіганням корупції у Міноборони. І ми вже брали участь у різних робочих групах за різних міністрів. За винятком міністра оборони Андрія Тарана, який нас не запрошував”, сказала вона. 


За її словами, найбільше вікно можливостей для боротьби з корупцією у МОУ було після обрання Президентом Володимира Зеленського. “Тоді нам дали доступ до внутрішніх розпоряджень міністерства оборони - подивитися, які є ТОП-5 корупційних ризиків у Міноборони і напрацювати рекомендації. Йшлося про пальне, закупівлі, будівництво, нерухомість і про землю - в Міноборони 600 тисяч гектарів землі, які нормально не зареєстровані, не внесені до кадастру і їх розкрадають”, розповіла очільниця НАКО. 


“Ми напрацювали рекомендації, що по кожному з напрямків треба зробити. Вони не були застосовані до повномасштабного вторгнення, тоді це було “складно зробити”, а під час війни - вже неможливо. Тому тепер ті рекомендації, які ми напрацювали до війни, потрібно коригувати”, - зазначила вона. 


Вона нагадала, що нещодавно була прийнята Антикорупційна програма на виконання Антикорупційної стратратегії, яка включає у себе оборонний сектор. Вона затверджена на рівні закону. Її розробили ще до повномасштабного вторгнення.


“Ми мали розмову з Міноборони і запитали, чи будуть вони виконувати це чи скажете “Давайте вже після війни”. І були приємно здивовані, що практично все, крім відкритих даних по закупівлі озброєння, можна напрацювати і виконати під час повномасштабного вторгнення”, розповіла вона. 


“Супротиву з боку Міністра оборони та міністерства ми не бачимо, але й ініціативи також. Скандали із яйцями та яблуками вдарили по репутації Міноборони та міністра Олексія Резнікова. Він має зараз проявити ініціативу і показати, що може боротися з корупцією навіть під час війни”, підкреслила Олена Трегуб. 


Нагадаємо, що Міністр оборони України Олексій Резніков підписав наказ "Про затвердження складу Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони України". До її складу увійшло 15 членів, серед яких - виконавча директорка НАКО Олена Трегуб.


Інтерв’ю Олени Трегуб “Українському радіо” - за посиланням.