Повернутись до новин
13 жовтня, 2020
Трегуб: Прозорість допомагає тримати під контролем оборонний сектор
В ефірі Першого ділового каналу виконавча директорка НАКО Олена Трегуб прокоментувала закупівлю «Укроборонпромом» партії бронетранспортерів у компанї соратника Порошенка Олега Гладковського, який є фігурнтом справи про розкрадання в оборонці. Нагадуємо, що про цю закупівлю стало відомо завдяки тому, що угода висвітлилася на системі держзакупівель ProZorro.
Згідно з цією інформацією, «Укроборонсервіс» витратив 45 мільйонів гривень на придбання шести броньованих автомобілів у компанії, яка належить «Богдан Моторс» Олега Гладковського. У відповідь на це в державному концерні «Укроборонпром» повідомили, що угоду про закупівлю 6 бронеавтомобілів з компанією Гладковського уклали ще в січні 2019 року, тобто за попереднього керівництва компанії «Укроборонсервіс» («дочка» Укробооронпрому).
У чинному керівництві концерну пояснили, що сама закупівля відбулася поза системою Прозорро, а підписаний контракт містив лише орієнтовну вартість автомобілів. Трегуб зазначила, що пояснення нинішнього керівництва «Укроронпрому» виглядає логічним і не викликає додаткових питань. Водночас звернула увагу на те, що лише завдяки більшій прозорості громадськість змогла отримати доступ до інформації про оборонний контракт. Трегуб сказала, що «це приклад того, наскільки прозорість допомагає тримати під контролем оборонний сектор. Ви бачите, з якою блискавичною швидкістю відреагували преса і суспільство на цю новину, а все тому, що це публічна інформація, вона висвітилася на ProZorro. А раніше ці всі контракти, зокрема, і контракти по Пашинському і Гладковському, вони всі були непрозорі і засекречені, і ми нічого не знали і дізнавалися лише постфактум. Тобто це показує, наскільки потрібна ця прозорість і підзвітність, щоб все публікували, те що не потрібно засекречувати в цілях національної безпеки». https://youtu.be/Fhu7sebKuvk