28 липня 2018

У п’ятницю, 27-го липня, Бізнес Рада США-Україна провела круглий стіл «Робочої групи з реформування сектору оборони» у приміщенні Atlantic group у Києві. Серед ключових питань порядку денного був незалежний фінансовий аудит Укроборонпрому. Аудит необхідно провести згідно міжнародних стандартів.

До робочої групи увійшли депутати Верховної Ради, представники уряду США, офісу НАТО в Україні, аудиторські фірми, Фонду Вільна Україна та Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони (НАКО). Вони говорили про спроби реформування системи закупівель у секторі оборони України. Фокус дискусії був на законодавчих ініціативах та нинішньому статусі  реформ.

Укроборонпром – це найбільший державний оборонний концерн країни. Аудит його фінансової звітності та оцінка корпоративного управління стануть ключовим кроком на шляху до кращого управління оборонною індустрією України, – зазначила Генеральний секретар НАКО Олена Трегуб.

Також всі учасники погодилися, що важливо просувати реформи СБУ та запровадити зміни до Закону «Про державну таємницю», щоб зробити сектор безпеки і оборони та України більш прозорим та підзвітним.