Повернутись до новин
14 грудня, 2022
У США судитимуть членів мережі, яка постачала РФ західні технології
Федеральний суд Брукліна в Нью-Йорку висунув звинувачення п’ятьом громадянам Росії та двом громадянам США, які незаконно придбали та експортували технології для російської оборонної промисловості. Деякі з цих електронних компонентів можуть використовуватися у розробці ядерної та гіперзвукової зброї, квантових обчислень та інших військових технологій. Про це повідомляє "Європейська правда".
Згідно з обвинувальним актом, обвинувачені були пов'язані з московськими компаніями "Сернія Інжиніринг" та "Сертал", які працюють під керівництвом спецслужб РФ для закупівлі передової електроніки та обладнання для російського військово-промислового комплексу та науково-дослідницького сектору.
Алєксєй Іпполітов отримував запити на електроніку й передавав їх спільникам – співробітникам "Серталу" Євгенію Грініну і Світлані Скворцовій, які забезпечували фінансування й маршрути доправлення. А Борис Лівшиць відповідав за придбання товарів у американських компаній. Свою діяльність він координував із громадянами США Алєксєєм Брейманом і Вадимом Єрмоленком, а також агентом ФСБ Вадимом Конощенком.
Останній перевозив електроніку подвійного призначення, тактичні боєприпаси військового призначення тощо. Під час перетину кордону Естонії з Росією у нього були виявлені товари, які підлягають експортному контролю. 6 грудня за запитом США його заарештували, і зараз він очікує на екстрадицію.
Повідомляється, що Брейман здався Федеральному бюро розслідувань, Єрмоленко був заарештований у Нью-Джерсі. Решта фігурантів на волі.
Обвинувачення містить 15 пунктів, у тому числі банківське шахрайство та відмивання грошей. Максимальне покарання, яке можуть отримати обвинувачені - 30 років ув’язнення.