Повернутись до новин
16 березня, 2023
Україна має продемонструвати західним партнерам те, що ми справді ефективно боремося з корупцією.

Україна має продемонструвати західним партнерам те, що ми справді ефективно боремося з корупцією. Адже так званий "яєчний скандал" із Міноборони розчарував їх. На цьому у програмі "НАТО в хату" наголосив зовнішній експерт НАКО Максим Костецький.
 

Він нагадав, що посольство США в Україні провело зустрічі з усіма стейхолдерами і намагалося зрозуміти, наскільки ситуація критична. Причому після виборів у США більшість у нижній палаті парламенту - у опозиції президента Джо Байдена. Тож контроль над тим, як витрачаються гроші платників податків, буде лише посилюватися. 
 

"США за останній рік надали Україні допомогу у близько сто мільярдів доларів. Це величезна сума, яка закриває дірку в українському бюджеті.  Якщо ця сума бодай на третину зменшиться, це величезна загроза для України", – зазначив експерт НАКО. 
 

Костецький сподівається, що МОУ узяли скандал до уваги, а правоохоронні органи у максимально стислі сроки доведуть справу і притягнуть до відповідальності винних. Першим має бути висновок Держаудитслужби, який передадуть або НАБУ, або ДБР. 
 

📍 "НАТО в хату" - це спільний проєкт НАКО, Українського ветеранського фонду і Цензор.НЕТ про те, як:
 

✅ Україні наблизитися до стандартів країн НАТО вже зараз, не очікуючи закінчення війни.
 

✅ Як покращити врядування, щоб воно було більш доброчесним і відповідало викликам сьогодення
 

✅ Як знизити корупцію в армії і підвищити захист прав військовослужбовців і ветеранів, чоловіків і жінок.