Повернутись до новин
6 березня, 2023
Україна – серед 20 найвпливовіших країн світу за версією Global Soft Power Index 2023

Україна визнана однією з 20 найвпливовіших країн світу в рейтингу Global Soft Power Index 2023. Про це повідомляє “Дзеркало тижня”. 

У загальному рейтингу “м'якої сили” Україна посіла 37 місце зі 121, хоча у  2021 році була на 61-му. А за рівнем впливовості піднялася з 45 на 19 місце,  причому відзначається “виняткова робота українських дипломатів та ефективне застосування дипломатичних інструментів”. 

За рівнем впізнаваності Україна піднялася з 47 на 14 місце. Впізнаваність України зросла на всіх континентах. І найбільше покращення відбулося в країнах Африки на південь від Сахари, куди Росія інвестує усі можливі ресурси “м'якої сили”. За репутацією Україна піднялася з 70-го до 68-го місця.

“Ще жодна країна за історію цього і схожих рейтингів не покращувала свій результат так радикально. Шкода, що такою ціною, але й завдяки об'єктивним зусиллям самої України”, - прокоментував це директор Українського інституту Володимир Шейко. 

Global Soft Power Index 2023 – це дослідження сприйняття національних брендів з охопленням у понад 100 тисяч респондентів, яке проводить Brand Finance. Індекс показує здатність країни впливати на інших за допомогою привабливості та переконання, а не примусу та сили.