Повернутись до новин
27 листопада, 2021
Україна втрачає традиційні ринки озброєння. Потрібен ривок.
Україна втрачає традиційні ринки озброєнь, де вигравала за рахунок більш дешевих і “простих” зразків. 

Як пояснив  у коментарі виданню “Фокус” військовий експерт-аналітик НАКО Олександр Саєнко, у світі - тенденція до зростання попиту саме на високотехнологічне озброєння. Його купують вже й ті країни, які раніше не могли собі дозволити такі витрати. І українські виробники мають пропонувати вже саме таке озброєння. Тим більше, що й сама Україна потребує нового високотелогічного озброєння.

Наразі Україна займає 12 позицію у світовому обсязі експорту озброєння. За підрахунками Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI), наша частка у 2021 році склала 0,9%.

Щоб не втратити навіть цю частку ринку, вітчизняний ВПК має працювати над тим, аби виробляти конкурентоспроможну високотехнологічну зброю. Сприяти цьому мають, зокрема, реформи, які відкривають шлях для великих інвестицій  в українську “оборонку”.

"У липні 2021 року Верховна Рада підтримала законопроект №3822, який має стати базою для трансформації "Укроборонпрому" у прозорі компанії з корпоративним управлінням відповідно до міжнародних стандартів. Це є критично важливим для національної безпеки, євроатлантичної інтеграції та підвищення конкурентоспроможності ВПК”, — зазначив Олександр Саєнко.

Більше читайте у матеріалі “Ринок зброї. Хто в Україні лідер з продажу військової техніки і скільки на ній заробляємо”.