Повернутись до новин
5 грудня, 2022
Уряд Японії має розслідувати, яким чином японські комплектуючі потрапили до іранських дронів
Виконавча директорка НАКО Олена Трегуб закликала уряд Японії розслідувати, яким чином комплектуючі японського виробництва потрапили до підсанкційного Ірану. Адже вони використані у виробництві дронів-камікадзе. Такі дрони в Ірану купує росія і зрештою вони наносять удари по українській цивільній інфраструктурі.
 
Як з’ясувала НАКО, дослідивши два типи збитих над територією України дронів іранського виробництва (Shahed-136 та Mohajer-6), у них використовується продукція семи японських компаній.  Ці компоненти, які містяться у платі управління, реле, які відкривають і закривають потік електроенергії у ланцюгах електропостачання, а також камери. Усі ці компоненти зафіксовані у звіті НАКО.
 
“Іран перебуває під санкціями протягом багатьох років, тому я очікувала, що більшість деталей були виготовлені в Росії або Китаї, але, на мій подив, більшість деталей були із західних демократичних держав”, - сказала Олена Трегуб в ефірі японського телеканалу NHK.

“Існуючі санкції та експортний контроль не працюють, що дозволяє авторитарним державам використовувати західні технології. Я хочу, щоб японський уряд почав досліджувати це питання", - наголосила вона.
 
Детальніше - за посиланням