Повернутись до новин
18 лютого, 2022
Уся військова допомога для України від західних партнерів відповідає потребам ЗСУ - експерт НАКО
Уся військова допомога, яку Україна отримує від західних партнерів, відповідає потребам Збройних Сил України. 

Про це в ефірі “Апостроф ТВ” сказав військовий експерт-аналітик НАКО Олександр Саєнко.
 

“ЗСУ подають свої потреби Міноборони, а воно планує закупки і формує військово-технічну політику, планує співробітництво з іншими країнами.  Робляться запити через апарати військових аташе відповідно до потреб Збройних Сил. І нам нема смислу брати те, чого ми не потребуємо, і західним партнерам це не вигідно - вони ж віддають нам це безкоштовно”, - зазначив Саєнко.

За словами експерта, Україні відкривають кредитні лінії для закупівлі та модернізації озброєння. Але у державі не бачать живих грошей, адже на ці кошти виробляється продукція для потреб армії. Це довготривалі проекти на покращення ситуації із оснащенням ЗСУ. Зокрема, Туреччина виділяє 36 млн доларів, на які ми маємо купити озброєння та техніки її виробництва, США надають нам озброєння та техніку відповідно до суми фінансової допомоги, яку щороку затверджує сенат. Великобританія зараз озброєння віддає безкоштовно, але й одночасно надає кредит.

Саєнко підкреслив, що у першу чергу Україна закуповує за кордоном ту техніку, яку ми не можемо швидко виробити у великій кількості або ж не маємо відповідних технологій. І те озброєння, яке ми отримуємо безкоштовно, також закриває основні потреби. “Приміром, ми маємо протитанкові ракетні комплекси власного виробництва, але промисловість не може поставити відразу 2000 комплексів, як це зробила Британія”, - пояснив він.

Більше дізнаєтеся з програми.