Повернутись до новин
5 квітня, 2023
УВФ та НАКО презентували концепцію ветеранських політик

Український ветеранський фонд спільно з Незалежною антикорупційною комісією — НАКО презентував концепцію ветеранських політик “Гідність та Повага”. У ній йдеться про недискримінацію до ветеранів та членів їхніх сімей. Мета - побороти дискримінацію колишніх військових у порівнянні з іншими громадянами при отриманні державних чи комерційних послуг, повідомляє УВФ.

“Міністерство у справах ветеранів — менеджер системи підтримки ветеранів. На суспільному й державному рівнях створюємо інформаційно-консультаційну, рекрутингову та захисну функції для кращої співпраці інстанцій, які надають послуги ветеранам”, — зазначила очільниця Міністерства у справах ветеранів Юлія Лапутіна. 

За її словами, державний сектор має активно співпрацювати з громадським сектором, щоб створити умови для працевлаштування, перекваліфікації та навчання ветеранів у найкоротші терміни після звільнення зі служби. “Захисна функція держави у сфері підтримки ветеранів має бути всеосяжною та проявлятися в різноманітні способи”, — підкреслила вона.

На заході представили соціологічне дослідження щодо питань обмежень у правах або привілеїв ветеранів, членів їхніх сімей, членів сімей загиблих (померлих), захисників та захисниць за ознаками статі, національності, зовнішнього вигляду, становища у суспільстві. Його на замовлення НАКО та УВФ здійснила група “Рейтинг”.

Була проаналізована робота проєкту юридичної підтримки УВФ, що реалізується спільно з НАКО за підтримки офісу Спеціального радника Великої Британії з питань оборони. Головною проблемою є те, що 80% звернень на юридичну консультацію стосуються незаконної чи невмотивованої відмови у наданні документів, необхідних для оформлення статусу учасників бойових дій без будь-яких пояснень.

Як зазначила перша заступниця виконавчої директорки УВФ Руслана Величко-Трифонюк, проведене фондом дослідження щодо проблем та запитів ветеранів та чинних військових дозволяє краще сформувати програмні меседжі, які стануть реальними проєктами. 

“Через надання юридичних консультацій ми зрозуміли, які проблеми виникають найчастіше. 80% звернень ветеранів та військових стосуються незаконної чи невмотивованої відмови у наданні документів, необхідних для оформлення статусу учасників бойових дій без будь-яких пояснень. Тому сьогодні на рівні міністерств та депутатського корпусу, які були на заході, обговорили найоптимальніші та прийнятні рішення, аби розв’язати цю проблему”, — повідомила вона.

“Для НАКО важлива співпраця з Фондом. Наразі маємо два напрямки роботи і плануємо розширювати їх. Ми вдячні за підтримку Посольству Великої Британії, для якого ветеранська політика є одним з пріоритетів”, — підкреслила керівниця з досліджень і вироблення політик НАКО Світлана Мусіяка.