Повернутись до новин
19 липня, 2022
Верховна Рада створила ТСК з контролю використання західного озброєння

19 липня Верховна Рада створила тимчасову спеціальну комісію з питань моніторингу отримання і використання міжнародної матеріально-технічної допомоги під час воєнного стану.

Про це повідомили на сайті Ради:

"Верховною радою України прийнято постанову №7563 "Про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань моніторингу отримання і використання міжнародної матеріально-технічної допомоги під час воєнного стану"

Очолюватиме ТСК народний депутат від фракції партії "Голос" Рустем Умєров, він же ініціював її створення.

Серед завдань спецкомісії: підготовка та надання на розгляд до Ради законодавчих ініціатив щодо створення моделі парламентського контролю над отриманням і використанням міжнародної матеріально-технічної допомоги, в тому числі озброєння та проведенням парламентських слухань щодо випадків порушення прозорості та доброчесності використання такої допомоги.

Створенню ТСК передувало чимало застережень з боку міжнародних партнерів щодо буцімто нецільового використання або продажу наданого Україні озброєння. 

НАКО вітає створення відповідної комісії. Це ще один крок на шляху не тільки до посилення Збройних Сил України, але й спроможностей парламентського нагляду в умовах війни. 

Питання контролю за західним озброєнням надзвичайно важливе, адже від цього безпосередньо залежить спроможність Збройних Сил України давати гідну відсіч агресору. Наряду з цим, в умовах інформаційної війни Росії проти України, це також обмежує можливості РФ до спекуляцій на цій темі у світових медіа, а відповідно й не дає похитнути довіру світу до України.